LV/ SE/ DE/ RO
LV/ SE/ DE/ RO
English
Valoda: LV/ SE/ DE/ RO
LV/ SE/ DE/ RO
English

 Rīga/ Riga

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir ne vien Latvijas, bet arī visas Baltijas pērle. Rīga iekļauta UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā. Tā atrodas valsts vidusdaļā, Rīgas jūras līča dienvidu piekrastē, mūsu lielākās upes Daugavas grīvā. Rīgā dzīvo vairāk nekā 700 tūkstoši iedzīvotāji, kas to padara par lielāko pilsētu Baltijas valstīs.

Ventas Rumba

Ventas rumba ir platākais ūdenskritums Eiropā (249 metri). Atrodas Kuldīgā.

Dziesmu un deju svētki / Song and Dance Festival

Viens no nozīmīgākajiem kultūras dzīves notikumiem Latvijā ir Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki, kas pulcina tūkstošiem skatītāju un klausītāju. Pirmie Vispārējie latviešu dziesmu svētki notika 1873. gadā. Tas ir vērienīgs latviešu kultūras – dziesmu un deju – sarīkojums, kurā piedalās pašdarbības kolektīvi no Latvijas malu malām.

Daba / Nature

Vairāk nekā 44% no Latvijas teritorijas sedz meži.

Zieds/ national flower

Latvijas nacionālais zieds ir pīpene.

Latvija / Latvia

Latvija ir mainīga, bet vienmēr burvīga, jo te iespējams izbaudīt visus četrus gadalaikus – ziemu, pavasari, vasaru un rudeni.

Baltijas jūra / Baltic Sea

Baltijas jūra ir viena no jaunākajām jūrām pasaulē. Vairāk nekā trešdaļa no gandrīz divus tūkstošus kilometru garās Latvijas robežas ir robeža ar Baltijas jūru.

Līgo vakars/ Jāņi / Midsummer

Līgo svētki ir 23.jūnijā. Līgo vakarā kurina ugunskurus, dzied tautas dziesmas, dejo, ēd Jāņu sieru, pīrādziņus, dzer alu un lec pāri ugunskuram.

Dzintars / Amber

Dzintars  ir nacionālais simbols Latvijā. Baltijas jūra izskalo dzintara gabaliņus krastā, galvenokārt  rietumu piekrastē Kurzemē, smago vētru laikā.

Putns/ Bird

Latvijas nacionālais putns ir Baltā cielava.